لزوم خرید بیمه مسافرتی

تغییر در برنامه سفر، هزینه‌های بسیار زیادی دارد. شما مجبور‌ می‌شوید مقدار زیادی از پولی که به سختی به دست آورده‌اید را به راحتی از دست بدهید. حتی ممکن است با شرایط وخیم‌‌تری مواجه شوید. در نظر بگیرید ممکن است شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان به درمان فوری نیاز پیدا کنید و مجبور به مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی شوید، با توجه به اینکه معمولا مسافران پول نقد زیادی را همراه خود جابه‌جا‌ نمی‌کنند و با توجه به هزینه‌های درمان در کشورهای خارجی و ارزش پایین پول کشور ما، طبیعی است که شما پول کافی به همراه نداشته باشید، در آن شرایط تهیه پول نقد در کشور غریب کاری بسیار پیچیده و گاهی غیر ممکن است.

بنابراین سفر کردن بدون بیمه، مخصوصا به کشورهای خارجی ریسک بزرگی است.

 

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یا مسافران خارج از کشور، بیمه‌‌ای است که برای افرادی که راهی سفر به خارج از کشور‌ می‌باشند، کاربرد دارد.

‌‌بیمه‌گذاران در این نوع بیمه تحت پوشش تمام هزینه‌های درمانی و بیمارستانی از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش‌‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و جابه‌جایی به بیمارستان، هزینه‌های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، زایمان و هر حادثه دیگری است که ‌‌بیمه‌گر و ‌‌بیمه‌گذار براساس شرایط قرارداد و با رعایت فرانشیز توافق کرده‌اند، قرار‌ می‌گیرند.

بیمه مسافرتی دقیقا چه کاری برای مسافر می‌کند؟

بیمه مسافرتی خطرات مختلف و خسارت‌هایی که ممکن است در طول سفر برای مسافر پیش بیاید را پوشش می‌دهد. درواقع شرکت متعهد می‌شود تا هزینه‌های اضافی سفر از هزینه‌های درمانی و پزشکی، خسارت‌ چمدان گم شده و خسارت لغو پرواز گرفته تا سایر خسارت‌های دیگری که شاید مسافر با آن‌ها مواجه شود را تا مبلغ مشخصی جبران کند. با داشتن یک بیمه مسافرتی خیالتان را تا حد زیادی درباره خطرات و ضررهای مالی خاصی که ممکن است در سفر اتفاق بیفتد راحت می‌کنید. مثلا با داشتن بیمه مسافرتی اگر پاسپورت خود را در کشور مقصد گم کنید هزینه‌های مربوط به گذرنامه‌ به شما پرداخت می‌شود.

پوشش فوریت پزشکی در خارج از کشور یک بیمه‌نامه مسافرتی درکنار پرداخت هزینه‌های درمانی مورد نیاز مسافر، خدمات کمکی جانبی هم دارد. مثلا به مسافر تیم درمانی معتبر در مقصد معرفی می‌کند و نحوه مراقبت‌های پزشکی از او نیز توسط کارشناسان کنترل می‌شود. مهم‌تر از همه مترجم هم برای توضیح مشکل به دیگران به کمک مسافر می‌آید.